by dronlink.com , 2018-11-01

Problemy z bateriami do Matrice 200 i Inspire 2. DJI zaleca ostrożność.


Sample image

Firma DJI opublikowała komunikat, w którym zaleca ostrożność podczas lotów dronami, które zasilane są bateriami TB50 oraz TB55. Komunikat opublikowany został po tym jak użytkownicy zaczęli zgłaszać nieprawidłowe poziomy mocy w swoich maszynach.

Chiński producent bada raporty opisujące przypadki niepoprawnych poziomów mocy niewielkiej liczby baterii TB50 i TB55, które doprowadziły do ​​utraty zasilania podczas lotu. W swoim komunikacie DJI pisze -  „Bezpieczeństwo lotów i niezawodność produktów to nasze najważniejsze priorytety, więc doradzamy klientom, aby latali ostrożnie dronami wyposażonymi w te akumulatory”. Ponadto DJI pracuje nad aktualizacją oprogramowania, która zapewni poprawę bezpieczeństwa lotów z TB50 i TB55.

DJI stanowczo zaleca klientom ścisłe przestrzeganie przepisów, które mają na celu zminimalizowanie ryzyka awarii zasilania. „Nie należy latać w pobliżu osób oraz mienia, w celu uniknięcia obrażeń czy uszkodzeń w przypadku utraty zasilania. Należy rozważyć przełożenie planowanych lotów, dopóki nie będziemy w stanie podać więcej informacji”.

Jesteśmy przezorni i mocno pracujemy nad wdrożeniem odpowiedniego planu, aby umożliwić klientom bezpieczne korzystanie z akumulatorów tak szybko, jak to możliwe.  DJI pracuje nad uaktualnieniem oprogramowania dla swoich akumulatorów, które zapewni poprawę bezpieczeństwa lotu i zostanie wydane w nadchodzących tygodniach.

 

 

Baterie TB55 służą do zasilania profesjonalnych dronów serii Matrice 200, natomiast baterie TB50 służą do zasilania Matrice 200 oraz Inspire 2. Niewielka liczba klientów zgłosiła awarie zasilania podczas lotu dronami wyposażonymi w baterie TB55. Baterie te mają podobne oprogramowanie zarządzania zasilaniem z TB50. DJI współpracuje z dostawcą baterii, który opracował algorytm zarządzania zasilaniem dla nich, aby określić przyczynę tych awarii i opracować rozwiązanie.

 

DJI przegląda wszystkie najnowsze raporty o problemach z zasilaniem, które mogą być powiązane z tym problemem. Każdy klient, który jest przekonany, że doświadczył podobnego problemu związanego z zasilaniem baterii TB50 lub TB55, powinien skontaktować się z działem obsługi klienta DJI pod adresem dji.com/support, aby zgłosić ten problem.

 

Źródło: DJI.com
KATEGORIETAGI

pomoc dronlink drony hobby prawo_lotnicze DroneTECH targi Toru%C5%84 fotogrametria dronedeploy DJI Mavic%202%20 podwodne yuneec geofence GEO%202.0


UDOSTĘPNIJ
REKLAMA

Dronlink.com

Dronlink to największa w Polsce wyszukiwarka firm droniarskich z certyfikatami UAV

Sprawdź
POLECANE FIRMY

Drone Media
Toruń

Flywalker.pl
Kraków