by dronlink.com , 2019-03-21

GPS Rollover Week 2019 już 6 kwietnia.


Sample image

Planujesz loty 6 kwietnia? 

6 kwietnia nastąpi zdarzenie pod nazwą ‘GPS Rollover Week 2019’. Występuje cyklicznie co 19 lat i dotyczy wszystkich urządzeń wykorzystujących technologię GPS , w tym dronów.

Czym jest Rollover Week 2019?

Odbiorniki GPS wykorzystują do działania 10-bitowy licznik numeru tygodnia, który liczy tygodnie od zera do 1023. 6 kwietnia tego roku „przekręci się” i po 1023. tygodniu znów zacznie wskazywać tydzień zerowy. Oznacza to, że część odbiorników może wskazać datę 22 sierpnia 1999 roku, co może powodować różnego rodzaju problemy z funkcjonowaniem urządzeń wykorzystujących technologię GPS.

Producenci GPS dostarczają aktualizacje oprogramowania, aby zapewnić prawidłową interpretację tygodnia zerowego.

Oświadczenie DJI

W związku z nadchodzącym zdarzeniem, największy producent dronów na świecie - firma DJI, wydała oświadczenie stwierdzające, że ich drony zostały „dokładnie przetestowane”. Tym samym potwierdzono, że platformy DJI „nie zostaną dotknięte przez rollover". Klienci nie muszą podejmować żadnych działań i mogą spokojnie używać swoich dronów bez zakłóceń. 

Warto natomiast upewnić się, że wasz dron korzysta z najnowszego oprogramowania producenta oraz ustalić procedury awaryjne na okoliczność ewentualnych zakłóceń urządzenia.

 

Bezpiecznych lotów.
KATEGORIETAGI

pomoc dronlink drony hobby prawo_lotnicze DroneTECH targi Toru%C5%84 fotogrametria dronedeploy DJI Mavic%202%20 podwodne yuneec geofence GEO%202.0


UDOSTĘPNIJ
REKLAMA

Dronlink.com

Dronlink to największa w Polsce wyszukiwarka firm droniarskich z certyfikatami UAV

Sprawdź
POLECANE FIRMY

Drone Media
Toruń

Flywalker.pl
Kraków