by dronlink.com , 2018-10-25

DJI wprowadza nową wersję technologii geofence - GEO 2.0


Sample image

Firma DJI ogłosiła wprowadzenie nowej wersji technologii geofence. Aktualizacja dotyczyć ma ograniczeń w przestrzeni powietrznej dla lotów dronami w pobliżu lotnisk, w celu zapewnienia lepszej ochrony samolotów w  obszarach krytycznych.

"DJI z dumą przewodzi branży w opracowywaniu proaktywnych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa i ochrony" - powiedział Brendan Schulman, wiceprezes DJI ds. polityki i prawa. "To ogromny krok naprzód w zakresie bezpiecznej integracji dronów z przestrzenią powietrzną w oparciu o bardziej precyzyjną ocenę zagrożeń związanych z samolotami zbliżającymi się i opuszczającymi różne rodzaje portów lotniczych."

 

Inteligentniejszy system GEO

Nowy system GEO, zamiast okręgów, stworzy szczegółowe trójwymiarowe strefy bezpieczeństwa, otaczające ścieżki lotu z pasa startowego, a także bardziej złożone kształty wielokątów wokół innych wrażliwych obiektów. Te nowe ograniczenia lepiej odzwierciedlają rzeczywiste ryzyko związane z bezpieczeństwem na obszarach lotnisk, a jednocześnie umożliwiają więcej lotów po stronie lotniska, gdzie ryzyko jest znacznie niższe.

 

 

Jako dostarczyciela danych geoprzestrzennych w GEO 2.0, DJI wybrał nowego dostawcę, firmę PrecisionHawk, która ma dostarczać dokładne informacje, jak lokalizacja pasów startowych i granice lotnisk. PrecisionHawk, zastąpi obecnego dostawcę danych geoprzestrzennych DJI, firmę AirMap, z którą chiński producent działał od 2015 roku.

 

"DJI ma przyjemność współpracować z firmami, które wspierają naszą wizję bezpiecznego nieba, które są otwarte na innowacje" - powiedział Schulman. "DJI był pionierem geofencing dla dronów, jak również automatycznych ograniczeń wysokości i czujników unikania kolizji oraz obowiązkowych quizów wiedzy na temat zasad bezpiecznego lotu. PrecisionHawk podziela zaangażowanie DJI w technologie bezpieczeństwa, które zwiększają możliwości pilotów rekreacyjnych i profesjonalnych do latania. "

 

"PrecisionHawk zobowiązało się do bezpiecznego wdrożenia dronów do przestrzeni powietrznej. Dzięki naszej pracy w ramach programu FAA Pathfinder pokazaliśmy, jak technologia może odgrywać kluczową rolę w umożliwianiu zaawansowanych operacji, w tym lotów poza linią wzroku "- powiedziała Diana Cooper, wiceprezes ds. polityki i strategii w firmie PrecisionHawk. "Po latach opracowywania i testowania, cieszymy się, że możemy wykorzystać naszą platformę LATAS (Low Altitude Traffic and Airspace Safety), aby wspierać klientów DJI w prowadzeniu bezpiecznych lotów dronami w Ameryce Północnej."

 

DJI po raz pierwszy stworzył Strefy No-Fly dla swoich dronów w 2013 r. Trzy lata później wprowadził bardziej wyrafinowany system GEO, dodając aktualizacje na żywo oraz nowe strefy dla więzień i elektrowni jądrowych, jednocześnie zapewniając elastyczne samo-odblokowanie dla profesjonalistów. Oba systemy pokazały, że przeważająca większość pilotów dronów chce latać bezpiecznie i odpowiedzialnie oraz chce łatwego w użyciu przewodnika, który pomoże im zrozumieć przestrzeń powietrzną.

 

Aby rozwinąć GEO 2.0, DJI współpracował z pilotami lotnictwa ogólnego za pośrednictwem Stowarzyszenia Pilotów i Właścicieli Samolotów (AOPA) oraz z lotniskami za pośrednictwem Amerykańskiego Stowarzyszenia Dyrekcji Lotnisk (AAAE). Współpraca miała na celu wykorzystania ich wiedzy i wskazówek dotyczących ruchu lotniczego i lotnisk do nowych metod geofencing.

 

Zaktualizowana wersja środowiska geoprzestrzennego  (GEO) 2.0 zostanie wprowadzana w przyszłym miesiącu, w Stanach Zjednoczonych. Aktualizacje w innych regionach nastąpią w późniejszym okresie.

 

Więcej informacji o GEO można znaleźć na stronie https://www.dji.com/flysafe.

 

 

 
KATEGORIETAGI

pomoc dronlink drony hobby prawo_lotnicze DroneTECH targi Toru%C5%84 fotogrametria dronedeploy DJI Mavic%202%20 podwodne yuneec geofence GEO%202.0


UDOSTĘPNIJ
REKLAMA

Dronlink.com

Dronlink to największa w Polsce wyszukiwarka firm droniarskich z certyfikatami UAV

Sprawdź
POLECANE FIRMY

Drone Media
Toruń

Flywalker.pl
Kraków