Firma Yuneec, jeden z największych producentów BZP na świecie, rozszerza swoją ofertę skierowaną do odbiorców komercyjnych. W zeszłym tygodniu przedstawił nową, zaawansowaną kamerę termowizyjną E10T.

Kamera E10T dostępna będzie w dwóch wersjach: 320 na 256 pikseli oraz 640 na 512 pikseli. Będzie kompatybilna z dronem Yuneec H520. Trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku.

E10T jest następcą popularnej kamery Yuneec CGO_ET. Aparat E10T wykonuje wysokiej jakości zdjęcia potrafiąc wykryć więcej szczegółów w niskich warunkach oświetleniowych, dzięki dużemu czujnikowi RGB. Kamera wyposażona jest w podwójny przekaz wideo, przez co użytkownicy mogą oglądać obraz wideo oraz termowizyjny jednocześnie.

Głowica z 3-osiową stabilizacją i obrotem 360 °

E10T posiada 3-osiową stabilizację, zapewniając płynny obraz oraz stabilne zdjęcia. Gimbal obraca się 360° i zapewnia pełny panoramiczny widok poprzez unoszone podwozie drona.

 

"E10T to kolejna ewolucja pierwszej kombinacji termicznej i nisko przepuszczalnego światła RGB, która zapewni użytkownikom komercyjnym zaufanie w wielu sytuacjach" - powiedział Michael Jiang, dyrektor generalny Yuneec International.

 

E10T będzie dostępny jeszcze w tym roku z czterema konfiguracjami obiektywów oraz dwóch opcjach rozdzielczości.

Ceny na Europę nie są jeszcze znane, natomiast w Stanach Zjednoczonych kamera o rozdzielczości 320 pikselów będzie w sprzedaży za 4 999 USD, a w wersji 640 pikseli za 7999 USD.