PROMUJMY LEGALNE LATANIE

Autor Dronlink.com, 08/01/2018

Od kilku lat branża UAV rozwija się w 'odlotowym' tempie. Ten rok nie będzie inny i na niebie zobaczymy więcej dronów niż dotychczas. Do końca 2017 roku w Polsce wydano 6293 świadectwa kwalifikacji UAVO. Bardzo możliwe, że pod koniec 2018 roku ta liczba zbliży się do 10000. To bardzo dobra wiadomość dla branży, pokazuje jak duże jest zapotrzebowanie na tego typu usługi.

Wykorzystanie dronów w biznesie pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, jak również wykonać pracę w sposób bezpieczniejszy niż dotychczas. I tutaj pojawia się problem. NIELEGALNI PILOCI.

Jak w każdym innym kraju na świecie, także w Polsce nad naszymi głowami latają dziennie setki dronów obsługiwane przez pilotów nie mających do tego uprawnień. I nie chodzi nam tutaj o hobbistów, którzy latają rekreacyjnie z dala od osób i mienia. Mówimy o pilotach, którzy bez licencji czy ubezpieczenia latają z brakiem poszanowania podstawowych regulacji, nierzadko biorąc za to pieniądze.

Pamiętajmy, że zgodznie z prawem, każdy kto komercyjnie wykorzystuje drony, pobierając za swoje usługi korzyści materialne MUSI posiadać świadectwo kwalifikacji Urzędu Lotnictwa Cywilnego (UAVO) oraz ubezpieczenie OC.

Ta reguła jest świadomie łamana przez wiele nieodpowiedzialnych osób w naszym kraju. Dronlink powstał w celu zrzeszenia wszystkich LEGALNYCH pilotów i firm, jako bezpieczne miejsce do wynajmu ich usług. W 2018 zaczynamy szeroką kampanię uświadomienia odbiorców usług UAV jak bezpiecznie wynająć pilotów. Zapisz się do nas już dziś i buduj swoją markę razem z nami!