dronedeploy, fotogrametria, drony, rolnictwo, mapy 3d

Firma DroneDeploy ogłosiła komercyjne wydanie ‘Map Engine’ – pierwszego w branży oprogramowania do fotogrametrii opartego na uczeniu maszynowym. Nastąpiło to po udanym okresie beta testów, podczas których aplikacja przetwarzała 30 tys. map miesięcznie, dla ponad 4 tys. klientów w 180 krajach.

Uczenie maszynowe jest dziedziną wchodzącą w skład nauk zajmujących się sztuczną inteligencją. Stosowane jest do tworzenia automatycznego systemu potrafiącego doskonalić się przy pomocy zgromadzonego doświadczenia (danych) i nabywania na tej podstawie nowej wiedzy.

Mechanizm ‘Map Engine’ generuje mapy w wysokiej rozdzielczości oraz modele 3D ze zdjęć wykonanych dronem. Nowy silnik przetwarzania wykorzystuje najnowszą infrastrukturę chmury oraz technologię uczenia maszynowego, aby zapewnić wysoką jakość wyników i pomóc klientom zmniejszyć koszty sprzętu i konserwacji.

Przedstawiając możliwości aplikacji, dyrektor techniczny DroneDeploy powiedział: "Map Engine śledzi miliardy punktów na zdjęciach lotniczych, aby jednocześnie odtwarzać sceny 3D i trajektorię drona. Połączyliśmy najnowsze osiągnięcia w dziedzinie przetwarzania w chmurze, rozpoznawania obrazuj i uczenia maszynowego, aby stworzyć najlepszy w swojej klasie system fotogrametryczny, który zapewnia dokładne wyniki w rekordowym czasie - bez względu na przepływ pracy."

Obena wersja ‘Map Engine’ zawiera cztery główne ulepszenia w stosunku do wcześniejszych wersji beta:

 

1. Zwiększona prędkość: Map Engine generuje teraz mapy i modele o 30-50% szybciej. Sceny złożone z setek obrazów można przetworzyć w niecałą godzinę.

2. Większa dokładność: Poprawki na potrzeby określonych branż (rolnictwa, budownictwa i energii słonecznej) zapewniają wyniki wyższej jakości.

3. Obsługa dużych map: możliwość szybkiego i dokładnego przetwarzania map do 10 000 obrazów (100 GB) w wersji beta

4. Przesyłanie mobilny: Klienci mogą teraz bezprzewodowo przesyłać obrazy do chmury za pomocą urządzeń mobilnych (w wersji beta) do natychmiastowego przetworzenia.

 

Kolejne wydanie Map Engine ma zostać zaprezentowane podczas corocznej konferencji DroneDeploy  w dniu 11 października 2018 r. W San Francisco. W tym czasie zostaną ogłoszone znaczące aktualizacje integrujące szeroki zestaw narzędzi sztucznej inteligencji w mechanizmie Map Engine.

 

Więcej informacji na temat Map Engine i DroneDeploy: www.dronedeploy.com