DJI Mavic 2 Enterprise, dron, UAV, BZP, Mavic, hobby, komercyjny, drony, cena, kup drona,

Firma DJI przedstawiła ‘Mavic 2 Enterprise’ – dron, przeznaczony dla użytkowników profesjonalnych w kompaktowej formie modelu konsumenckiego.

"Dzięki Mavic 2 Enterprise, DJI stworzył drona, który udostępnia zaawansowaną technologię każdemu przedsiębiorstwu i rewolucjonizuje sposób wykonywania swojej pracy" - powiedział prezes DJI, Roger Luo. "Mavic 2 Enterprise to całkowicie komercyjny dron, zaprojektowany specjalnie w celu zaspokojenia potrzeb operacyjnych naszych partnerów branżowych, a także firm, które korzystają z zalet technologii dronowej. Sprzęt i oprogramowanie DJI wyznaczają standardy dla innowacji lotniczych na całym świecie, a Mavic 2 Enterprise to najbardziej kompaktowe, wydajne, niezawodne i bezpieczne narzędzie, które pomaga profesjonalistom w integracji dronów z ich działaniami."

Poniżej właściwości Mavic 2 Enterprise:

 

Kamera z 2-krotnym zoomem optycznym i 3-krotnym zoomem cyfrowym

Mavic 2 Enterprise posiada kamerę o rozdzielczości 12MP, stabilizowaną przez trójosiowy gimbal, zapewniając płynne i stabilne wideo. Technologia zoomu znacznie poprawia zdolność dronów do identyfikowania i kontrolowania niebezpiecznych lub trudnych obszarów, a także do pomocy służbom ratowniczym w ochronie życia i mienia.

 

Moduły zwiększające możliwości wykorzystania drona

Mavic 2 Enterprise pozwala bezpiecznie montować nowe akcesoria DJI do korpusu dronu, które obsługiwane są za pomocą aplikacji sterowania lotem. Akcesoria te otwierają nowe możliwości dla operatorów, zwiększając wydajność lotów.

Akcesoria Mavic 2 Enterprise obejmują:

Reflektor M2E - Podwójny reflektor o jasności 2400 lumenów pomaga operatorom wykonywać misje w ciemnych i słabo oświetlonych obszarach. Reflektor jest idealny do zastosowań poszukiwawczo-ratowniczych, a także inspekcyjnych.

Głośnik M2E - głośnik z maksymalnym natężeniem 100 decybeli (odległość 1 m) pozwala pilotom odtwarzać do 10 niestandardowych nagrań głosowych na żądanie, zapewniając kanał komunikacyjny dla osób znajdujących się w pobliżu, który może być wykorzystany podczas operacji ratunkowych.

Światło błyskowe M2E (M2E Beacon) - jasny, migający stroboskop widoczny w odległości do pięciu kilometrów, zaprojektowany, by spełniać standardy Federalnej Administracji Lotnictwa USA (FAA) w zakresie lotów nocnych. Pozwala na bezpieczne loty w warunkach słabego oświetlenia lub w nocy oraz ostrzega pozostałych pilotów latających w pobliskiej przestrzeni powietrznej.

 

fot. DJI

fot. DJI

 

Ulepszone funkcje bezpieczeństwa danych

Mavic 2 Enterprise został wyposażony w nowe funkcje chroniące integralność zdjęć, filmów, dzienników lotów i innych danych generowanych podczas pracy.  Mavic 2 ma na pokładzie 24 GB wbudowanej pamięci masowej oraz ochronę hasłem dostępu do funkcji drona i przechowywanych danych. Po włączeniu funkcji ochrony hasłem wymagane jest wpisanie hasła przy każdej aktywacji drona co zapewnia większe bezpieczeństwo

Nowa funkcja oznaczania czasu GPS koduje czas, datę i lokalizację każdego zarejestrowanego obrazu, co zapewnia, że dane przechwytywane przez drona są wiarygodne i mogą być wykorzystywane nawet w postępowaniach sądowych.

Ponadto użytkownicy Mavic 2 Enterprise mogą korzystać z funkcji DJI w trybie danych lokalnych, która po aktywacji wyłącza urządzenie mobilne użytkownika oraz uniemożliwia przesyłanie danych przez Internet. Zapewnia to dodatkowe gwarancje bezpieczeństwa dla operatorów.

 

Najnowocześniejsza technologia w celu poprawy bezpieczeństwa przestrzeni powietrznej

Każdy Mavic 2 Enterprise jest wyposażony w technologię AirSense DJI, która ostrzega operatorów o innych działaniach w przestrzeni powietrznej. AirSense wykorzystuje zintegrowany odbiornik sygnałów ADS-B pobliskich samolotów i helikopterów do automatycznego powiadamiania operatorów dronów, informując o ich lokalizacji w czasie rzeczywistym za pośrednictwem aplikacji mobilnej DJI Pilot. Zapewnia to dodatkowy poziom bezpieczeństwa dla profesjonalnych operatorów dronów, którzy latają w zatłoczonej przestrzeni powietrznej lub w pobliżu skomplikowanych operacji, takich jak gaszenie pożarów czy monitorowanie infrastruktury. DJI AirSense to kluczowy system, który zapewnia, że drony stają bezpiecznym narzędziem na niebie.

 

 

 

Zaprojektowany z myślą o zasilaniu, niezawodności i bezpieczeństwie w trakcie lotu

Mavic 2 Enterprise wykorzystuje silniki napędowe FOC DJI, które w połączeniu z wydajnymi śmigłami do cichszego i wydajnego lotu, zapewniają maksymalny czas w powietrzu do 31 minut i prędkość maksymalną 72 km/h. Ponadto nowa bateria samonagrzewająca opracowana specjalnie dla Mavic 2 Enterprise pozwala dronowi działać niezawodnie w niesprzyjających warunkach pogodowych w temperaturze do -10 stopni Celsjusza.

Mavic 2 Enterprise wyposażony jest w najnowszy system transmisji danych DJI, Ocusync 2.0, zapewniający bardziej stabilne połączenie między dronem  i operatorem. System cechuje się zwiększoną odpornością na zakłócenia oraz możliwościami automatycznego przełączania pasm częstotliwości 2,4 GHz i 5,8 GHz. Ocusync 2.0 dostarcza transmisję wideo o wysokiej rozdzielczości , o zasięgu do prawie ośmiu kilometrów. Warto jednak przypomnieć, że wszyscy operatorzy dronów muszą przestrzegać obowiązujących przepisów dotyczących utrzymywania dronów w zasięgu ich wzroku.

System FlightAutonomy Mavic 2 Enterprise oferuje wielokierunkowe wykrywanie przeszkód poprzez osiem czujników wizyjnych o wysokiej rozdzielczości i dwa czujniki podczerwieni. Zaawansowany system asystujący (APAS) pozwala dronowi wykrywać i automatycznie unikać przeszkód przed i za nim, zapewniając dodatkowe bezpieczeństwo.

 

Cena

Amerykańska cena detaliczna Mavic 2 Enterprise Universal Edition wynosi 1,999 USD. Za zestaw fly more, który zawiera dwie baterie, hub do ładowania akumulatorów, ładowarkę samochodową, złącze USB, miękki futerał i dwa śmigła, trzeba dopłacić 419 USD.

 

Więcej informacji na temat wszystkich nowych funkcji i możliwości Mavic 2 Enterprise można znaleźć na stronie http://www.dji.com/mavic-2-enterprise