DJi, Manifold 2, nowości, drony, UAV, BSP, dron, bezzałogowiec, świat dronów,

 

Pierwsza wersja platformy Manifold zadebiutowała w 2015 roku. Wyposażona była w 4- rdzeniowy procesor wspomagany przez 2 GB pamięci operacyjnej RAM. Od tamtego czasu zastosowanie dronów w przemyśle wzrosło znacząco, co z kolei spowodowało zapotrzebowanie na większą moc obliczeniową.

Aby móc sprostać nowym aplikacjom komercyjnym wykorzystywanym przy użyciu dronów, DJI ogłosił dzisiaj Manifold 2 - nową generację swojego superkomputera. Manifold 2 dostępny jest w dwóch wersjach do wyboru: z procesorem Intel Core i7-8550U lub NVIDIA Jetson TX2.

Obie wersje są kompatybilne z komercyjnymi platformami DJI, jak Matrice 210 oraz Matrice 600, mogą być zintegrowane z wewnętrznymi systemami i czujnikami bezzałogowców za pomocą oprogramowania DJI.

Rozwiązania zastosowane w Manifold 2 pozwolą na przetwarzanie złożonych danych już podczas lotu, uzyskując natychmiastowe wyniki.

 

 

W oświadczeniu prasowym DJI napisano: „Manifold 2 umożliwi nową erę autonomicznej robotyki powietrznej, umożliwiając firmom, programistom oraz badaczom tworzenie zaawansowanych rozwiązań autonomicznej robotyki powietrznej dla niemal każdej branży lub zadania”.

Firma Automodality, producent zaawansowanego oprogramowania do sterowania BSP wykorzystywanego do kontroli w przedsiębiorstwach, używa już Manifold 2 w swoim zestawie nawigacyjnym do inspekcji przemysłowych.

„Umożliwiając dronowi postrzeganie i analizowanie w czasie rzeczywistym, Manifold 2 otwiera nowe obszary i możliwości i pozwala na samodzielne latanie tam, gdzie nikt wcześniej nie latał, w środowiskach bez sygnału GPS i fal radiowych, gdzie znajdują się najbardziej wartościowe i przydatne dane ”, powiedział przedstawiciel Automodality.

DJI Manifold 2 jest dostępny w sprzedaży u autoryzowanych sprzedawców DJI Enterprise na całym świecie.