Drodzy użytkownicy, Funkcja dodawania zdjęć do galerii w wizytówkach oraz plugin facebook są już aktywne!

Aby dodać zdjęcia do galerii należy przejść do zakładki porftfolio w panelu klienta.

Następnie w kaflu GALERIA klikamy DODAJ ZDJĘCIE DO GALERII i pojedyńczo wybieramy docelowe zdjęcia.

Każdy użytkownik ma możliwość dodania do 9 zdjęć do galerii oraz zdjęcia profilowego umieszczonego przy opisie działalności. Zdjęcie profilowe dodajemy w zakładce WIZYTÓWKA FIRMY
Czytaj więcej
Drodzy użytkownicy, na początku chcielibyśmy serdecznie podziękować, że jesteście razem z Nami. Dzięki temu możemy wspólnie tworzyć grupę, łączącą największych specjalistów z Naszej branży.

W ciągu szczęściu tygodni od powstania serwisu, dołączyło do Nas ponad 50 nowych firm. Jesteśmy wdzięczni, że chcecie razem z Nami budować, jedyną tak wyjątkową, społeczność branżową.

Z uwagi na ciągły rozwój naszego serwisu i wdrażanie coraz to nowych rozwiązań, przedłużamy dla Was bezpłatny okres abonamentowy,
W poprzednim artykule pisaliśmy o korzyściach płynących z wykorzystania bezzałogowców do inspekcji przemysłowych.

Dzisiaj kilka słów o fotogrametrii.

Fotogrametria jest z definicji trójwymiarową techniką odtwarzania kształtów, rozmiarów i położenia obiektów w przestrzeni , która wykorzystuje fotogramy (zdjęcia fotogrametryczne) jako metodę pomiaru.
Dwa główne rodzaje fotogrametrii to fotogrametria naziemna oraz lotnicza.
Skupmy się zatem na fotogrametrii lotniczej, która doskonale sprawdza się przy tworzeniu ortofotomap, modeli terenu, map wegetacji roślin i wielu innych zastosowaniach.

Do niedawna jedyną możliwością uzyskania ortofotomap było wykorzystanie samolotów, które na swoim pokładzie miały zainstalowane urządzenia do fotogrametrii. Metoda ta, choć skuteczna, jest rozwiązaniem kosztownym, biorąc pod uwagę stosowany sprzęt i załogę.
Wykorzystanie bezzałogowych statków powietrznych (UAV) do nadzoru i inspekcji przemysłowych to tańsza, bezpieczniejsza i coraz częściej stosowana alternatywa w stosunku do tradycyjnych metod oceny ryzyka i niebezpieczeństw. Inspekcje przemysłowe wiążą się z określonymi zagrożeniami, zarówno ze względu na potencjalnie niebezpieczny charakter inwentaryzowanego sprzętu, jego wielkowymiarowe gabaryty lub szkodliwe środowisko w jakim został zainstalowany. Możliwość zebrania dokładnych danych bez konieczności narażania zdrowia lub życia personelu stanowi niezaprzeczalną korzyść płynącą z wykorzystania najnowszych technologii UAV do tego typu zadań. Możliwości technologiczne sprawiają, że coraz więcej firm decyduje się na użycie dronów do przeprowadzania bezpiecznych inspekcji wizualnych, termicznych i analiz chemicznyh dla podstawowych branż infrastrukturalnych, w tym energetyki i mediów, telekomunikacji, rurociągów naftowych i gazowych a także specjalistycznych dziedzin związanych z wydobyciem, turbinami wiatrowymi oraz energią słoneczną.
W dzisiejszym blogu chcielibyśmy poinformowac Was o etapie naszych dzialań. Serwis wystartował na początku tego tygodnia. W ciągu kilku dni zarejestrowało się około 20 firm. To całkiem niezły wynik biorąc pod uwagę, że dopiero zaczynamy promocję serwisu.
Dziś rano, po raz pierwszy w historii dron został użyty do uratowania tonących w oceanie ludzi. Zdarzenie miało miejsce u wybrzeży Lennox Head, wschodniej Australii .

Prąd odpływowy wciągnął dwóch nastolatków w głąb wody. Na szczęście zostali oni zauważeni przez plażowiczów, którzy natychmiast zaalarmowali odpowiednie służby.
Od kilku lat branża UAV rozwija się w 'odlotowym' tempie. Ten rok nie będzie inny i na niebie zobaczymy więcej dronów niż dotychczas. Do końca 2017 roku w Polsce wydano 6293 świadectwa kwalifikacji UAVO. Bardzo możliwe, że pod koniec 2018 roku ta liczba zbliży się do 10000. To bardzo dobra wiadomość dla branży, pokazuje jak duże jest zapotrzebowanie na tego typu usługi. .

Wykorzystanie dronów w biznesie pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, jak również wykonać pracę w sposób bezpieczniejszy niż dotychczas. I tutaj pojawia się problem. NIELEGALNI PILOCI....